• Zápis detí do MŠ Rudlov 03.05.2022

• Materská škola Rudlov č. 184, 094 35

Riaditeľstvo Materskej školy Rudlov č. 184 v súlade s §59 zákona č. 245/2008 o výchove a vzdelávaní a o zmene a doplnení niektorých zákonov vyhlasuje zápis detí do materskej školy na školský rok 2022/2023 s týmito podmienkami:

• deti spravidla od troch do šiestich rokov

• prednostne deti, ktoré je plnenie predprimárneho vzdelávania povinné a to deti, ktoré do 31. augusta 2022 dovŕšia 5 rokov veku

• deti po dovŕšení 2 rokov veku v súlade so zabezpečenými materiálnymi a personálnymi podmienkami školy

• deti, ktoré dovŕšia 6 rok veku a nedosiahli školskú zrelosť (na základe písomného súhlasu príslušného zariadenia výchovného poradenstva a prevencie, všeobecného lekára pre deti a dorast s informovaným súhlasom zákonného zástupcu)

• ak dieťa nedovŕši piaty rok veku do 31. augusta, môže byť výnimočne prijaté na povinné predprimárne vzdelávanie v MŠ,

• ak zákonný zástupca o to požiada a k žiadosti predloží súhlasné vyjadrenie príslušného zariadenia výchovného poradenstva a prevencie a súhlasné vyjadrenie všeobecného lekára pre deti a dorast

Zápis sa uskutoční dňa 03.05.2022 v budove materskej školy bez osobnej prítomnosti detí. Súčasťou žiadosti je potvrdenie o zdravotnom stave dieťaťa od všeobecného lekára dieťaťa. U dieťaťa so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami, je potrebné predložiť aj vyjadrenie príslušného zariadenia výchovného poradenstva a prevencie. Tlačivo Žiadosť o prijatie dieťaťa na predprimárne vzdelávanie si môžete vyzdvihnúť od 7:00 do 11:30 hod. v Materskej škole Rudlov č. 184 . Vypísanú a potvrdenú žiadosť treba do 20. mája 2022 doniesť do Materskej školy. Rozhodnutie o prijatí, neprijatí si môžete vyzdvihnúť (obaja zákonní zástupcovia) v MŠ 17. júna 2022.

Upozorňujeme rodičov, že s účinnosťou od 01.09.2021, je absolvovanie predprimárneho vzdelávania v materskej škole povinné. Nesplnenie povinnosti zákonného zástupcu prihlásiť dieťa na povinné predprimárne vzdelávanie a tiež neospravedlnené vynechávanie dochádzky dieťaťa sa s účinnosťou od 01.09.2021 bude považovať za nedbanie plnenia povinného predprimárneho vzdelávania, pri ktorom sa bude postupovať podľa zákona č. 600/2003 Z.z. o prídavku na dieťa.

.............................................................

• OZNAM

•

Oznamujeme rodičom, že od 14.04.2022 do 19.04.2022, bude prevádzka MŠ prerušená. Nástup detí do MŠ je 20.04.2022 (streda).

J. Buchaľová

riaditeľka MŠ

• KARNEVAL

• Oznamuje rodičom, že dňa 10.02.2022 sa v našej MŠ bude konať fašiangová zábava "Karneval". Pripravte si masky, veľmi sa tešíme. :)

• Chrípkové prázdniny

• OZNAM

Oznamujeme rodičom, že v dňoch od 10.11.2021 do 17.11.2021 sú z dôvodu respiračných ochorení RÚVZ vo Vranove n/T vyhlásené pre deti MŠ Rudlov chrípkové prázdniny. Prevádzka MŠ začne 18.11.2021(štvrtok).

• Špeciálny prístup

• Keď chceme byť múdri a s nami celý svet, učme ľudí. Učiť nie, aby sme učili, ale aby vedeli. Vedieť nie, aby vedeli, ale aby položili ruku k činu
        • Vieme ako na to

• Človek nemiluje deti, pretože sú to deti, ale zamiluje si ich skrze náklonnosť, ktorá vzniká pri ich výchove.